Efektowne oświetlenie basenu - inspiracje


Relaks od zawsze kojarzymy z wieczorową porą - to wtedy możemy w końcu odsapnąć po ciężkim dniu pracy i wykonaniu wszystkich obowiązków. Dlatego właśnie nie brakuje osób, które ze swojego przydomowego zbiornika korzystają głównie wtedy, gdy za oknem jest już ciemno. Niczym niezmącona cisza i spokój, które wywczas panują, są w stanie bowiem ukoić nawet najbardziej zszargane nerwy.

Jeżeli Państwo również należą do miłośników kąpieli po zmroku, polecamy zainwestować w dekoracyjne oświetlenie basenowe, dzięki któremu stworzenie iście magicznej, romantycznej atmosfery nie będzie jakimkolwiek problemem. Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo różnorodnych rozwiązań - najefektowniejsze z nich prezentujemy w niniejszym artykule.

Efektowne oświetlenie basenu - inspiracje

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są aktualnie punktowe lampy LED, które można rozmieścić zarówno na zewnątrz basenu, jak i zamontować na jego ściankach. Tego typu lampy mogą świecić w praktycznie dowolnych kolorach i z różną intensywnością, warto wybierać modele wyposażone w sterownik pozwalający na płynną regulację tych parametrów np. przy użyciu pilota bezprzewodowego.

Lampy LED stanowią doskonałą, energooszczędną alternatywę dla standardowych żarówek halogenowych i umożliwiają osiągnięcie przepięknych efektów wizualnych, zwłaszcza wówczas, gdy oświetlenie basenu zostanie idealne dobrane do wyglądu otoczenia.

Wodoodporne taśmy LED - uniwersalne rozwiązanie dla każdego zbiornika

Świetnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba klientów, są również specjalne taśmy LED. Są one nie tylko dziecinnie proste w montażu - bez problemu można je dopasować do nawet obiektów o nawet najbardziej nieregularnym kształcie. Bardzo efektowne kompozycje świetle można uzyskać po połączeniu taśm LED z dużą liczbą diod (montaż krawędziowy) z innymi rodzajami oświetlenia basenowego, np. z lampami halogenowymi (montaż wewnątrz zbiornika).

Klimatyczne lampy wiszące

Lampę LED można również umieścić na stelażu zamontowanym nad basenem. Bardzo dobre efekty osiągniemy, jeżeli światło zostanie nieco rozproszone - romantyczny nastrój gwarantowany!

Chętnie Państwu doradzimy przy wyborze odpowiedniego oświetlenia basenowego - zapraszamy do kontaktu!

Dla poprawnego funkcjonowania ta strona korzysta z plików cookies - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.