Przeciwprąd – czyli jak pływać w basenie


Choć jeszcze do niedawna przydomowy basen kojarzył nam się przede wszystkim z beztroskim relaksem, to obecnie – dzięki dużemu postępowi technologicznemu – bez problemu można go wykorzystać jako miejsce do wykonywania pełnowartościowych treningów pływackich. Mało tego, teraz nie trzeba dysponować nawet obiektem o pokaźnych rozmiarach, ponieważ coraz popularniejszy staje się tzw. przeciwprąd! To właśnie o tej wspaniałej technologii postaramy się Państwu dzisiaj trochę opowiedzieć. Zapraszamy!

Przeciwprąd – czyli jak swobodnie pływać w basenie

Przeciwprądy basenowe wyposażone są zwykle w wydajną pompę, która wytwarza ruch wody. Dzięki temu nawet w bardzo niewielkim basenie ogrodowym można swobodnie pływać w miejscu, bez konieczności robienia uciążliwych nawrotów co kilkadziesiąt sekund. Tego rodzaju urządzenia świetnie sprawdzają się również przy nauce pływania, a po połączeniu ich z dodatkowymi przystawkami, mogą także posłużyć do odprężającego hydromasażu.

W przypadku nowoczesnych przeciwprądów, moc strumienia można wyregulować stosownie do własnych preferencji. Jest to więc fantastyczne rozwiązanie dla całej rodziny – małe dzieci będą mogły spokojnie popływać z najdelikatniejszym nurtem, natomiast doświadczeni pływacy przekręcą pokrętło mocy do oporu, aby szlifować swoją kondycję i zadbać o rozwój poszczególnych partii mięśni.

Jaki przeciwprąd wybrać?

Wszystko zależy od tego, jak często zamierzamy z niego korzystać i do jakich celów. Jeżeli zależy nam tylko na rekreacji i wspaniałym relaksie po pracy, warto wybierać urządzenia z funkcją napowietrzania wody czy atrakcyjnym wizualnie podświetleniem LED. Dla osób uwielbiających sport i satysfakcjonujące treningi pływackie bądź fitness, najlepszym wyborem będą z kolei przeciwprądy z wieloma dyszami i pompą o dużej mocy, która zapewni możliwość pływania w miejscu. Niezależnie od potrzeb, warto rozważyć zakup urządzenia sterowanego zdalnie – komfort korzystania z tego typu modeli jest nieporównywalnie wyższy.

Chętnie wykonamy dla Państwa baseny wewnętrzne lub zewnętrzne z funkcjonalną przeciwfalą dostosowaną do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wystarczy się z nami skontaktować, na pewno będziemy w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązanie!

Dla poprawnego funkcjonowania ta strona korzysta z plików cookies - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.