Wanny do hydromasażu

Relaks dla duszy, pieszczota dla ciała

Najkrótszą definicję hydromasażu można zmieścić w kilku słowach: To doskonały sposób na utrzymanie higieny, który równie korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Lecznicza siła wody znana jest od wieków, a dzięki swym właściwościom termicznym i mechanicznym wywiera zbawienny wpływ na cały organizm sprzyjając odnowie sił witalnych i usuwaniu skutków stresu. Działa profilaktycznie przy niektórych schorzeniach (zwłaszcza związanych z ośrodkami ruchu). Masowanie ciała w wannie mieszaniną ciepłej wody i powietrza pozwala ponadto osiągnąć doskonałe rezultaty kosmetyczne, upiększając skórę. Idea hydromasażu dotarła do Polski stosunkowo niedawno, ale co raz więcej osób docenia relaks, jaki zapewnia nowoczesna wanna SPA.

Uzdrowisko w Twoim domu

Masaż wodny z wykorzystaniem specjalnej wanny działa zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo:

  • usuwa zmęczenie,
  • regeneruje siły,
  • uaktywnia wewnętrzne procesy metaboliczne,
  • uelastycznia i ujędrnia skórę,
  • wpływa tonizująco na układ nerwowy,
  • wspomaga leczenie niektórych schorzeń.

Pobudzanie odpowiednich receptorów ciała za pomocą hydromasażu znakomicie wpływa na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i przepływ płynów ustrojowych. Co ważne – efekty hydromasażu są bardzo szybko widoczne i doskonale przyswajane przez organizm. Nic dziwnego, gdyż leczenie za pomocą wody jest chyba najstarszą, a na pewno najbardziej naturalną z metod na świecie. Warto korzystać z zalet hydromasażu jak najczęściej, by móc bez przeszkód cieszyć się zdrowiem i urodą przez długie lata. Dzielenie się posiadaną wiedzą na temat masażu wodnego to dla nas przyjemność. Podobnie jak świadomość, że oddając się urokom kąpieli w wannie z hydromasażem, można docenić w pełni wszystkie zalety płynące z naturalnych właściwości tego najważniejszego dla życia żywiołu, jakim jest woda.

Ujarzmiona moc żywiołów

w swojej ofercie posiadamy szeroką gamę urządzeń kąpielowych z hydromasażem. Różnią się one kształtem, wielkością i funkcją (wanny, kabiny masażowo-parowe, panele masażowe). Sam hydromasaż dzieli się na dwa podstawowe typy:

Masaż wodny

Jest to mieszanina wody i milionów drobnych pęcherzyków powietrza. Woda i powietrze (lub sama woda) pod dużym ciśnieniem wydobywają się z regulowanych dysz i uderzają o powierzchnię ciała. Powoduje to wzmocnienie, ujędrnienie i odprężenie skóry.

Kąpiel perełkowa

Polega na doprowadzeniu do wody podgrzanego powietrza tłoczonego przez dmuchawę. Pęcherzyki powietrza wydobywają się z perforowanego dna wanny (ok. 100 otworów) i opływają ciało, powodując jego dotlenienie i odprężenie. Kąpiel perełkowa zaopatruje skórę w tlen, co w efekcie poprawia krążenie krwi i limfy. Pęcherzyki powietrza delikatnie masują skórę, działają nasennie i tonizują układ nerwowy.

W obu typach hydromasażu istotną rolę odgrywają takie czynniki jak natężenie hydromasażu i temperatura wody w wannie. Hydroterapię można stosować przy użyciu zarówno zimnej jak i ciepłej wody.

W naszej ofercie znajdziesz stacjonarne i przenośne wanny SPA przeznaczone do użytku prywatnego oraz profesjonalnego. Chcesz poznać ich ceny? Zapoznaj się z poniższymi plikami!

Dla poprawnego funkcjonowania ta strona korzysta z plików cookies - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.