Budowa basenu krok po kroku

Któż z nas nie marzy o posiadaniu własnego, przydomowego kąpieliska, w którym będzie mógł odstresować się po ciężkim dniu pracy i przy okazji zadbać o własną kondycję. Na szczęście budowa basenu w ziemi w ogrodzie, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, to inwestycja, która nie wymaga wysokich nakładów finansowych. Nasza firma jest w stanie wykonać funkcjonalny i piękny zbiornik w bardzo atrakcyjniej cenie.

Decydując się na budowanie basenu w domu przez naszą firmę, mogą Państwo wybrać jeden z dostępnych w naszej ofercie projektów, lub też zaproponować własne rozwiązanie.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, jednak bazujemy na własnej technologii wykonania, opracowanej na podstawie 33-letniego doświadczenia w branży.

Czas realizacji inwestycji, jaką jest basen w ziemi, a także koszty budowy, są uzależnione od technicznych szczegółów projektu, dlatego też ustalamy te aspekty z każdym klientem.

Zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści dobiorą projekt, który będzie najbardziej odpowiadał Państwa indywidualnym preferencjom.

Jeśli chcemy zdecydować się na budowanie basenu o powierzchni powyżej 50 m2, musimy uzyskać odpowiednie pozwolenie. Do tego konieczny będzie projekt, stworzony przez osobę z uprawnieniami.

Etapy pracy:

1. Pierwszy etap budowy basenu to wykonanie wykopu.

2. W wykopie należy zrobić podsypkę żwirową oraz wykonać płytę fundamentową, w tym momencie osadza się spust denny oraz wprowadza zbrojenie na trzpienie.

3. Następnie można zacząć murować nieckę basenu z bloczków, pozostawiając wolne miejsca na słupy zbrojeniowe.

4. Po wymurowaniu niecki basenu należy ją otynkować w wewnątrz i osadzić niezbędne elementy (skimer, przejścia przez mur, reflektory, itp.) oraz wykonać instalacje basenu.

5. Nieckę basenu należy zaizolować od strony zewnętrznej, docieplić ściany i można zacząć obsypkę basenu. Nieckę w środku wykłada się najpierw wykładziną geodezyjną, następnie krawędzie niecki pokrywane są listwami, do których przez zgrzanie mocuje się folię.

6. Następnie można montować w niecce: reflektory, dysze, skimery itp.

7. W tym momencie można już stopniowo napełniać basen wodą.

8. Na końcu wykonuje się obejście basenu, w tym przypadku stanowi je drewno egzotyczne. Po uzdatnieniu i podgrzaniu wody można się kąpać i cieszyć własnym basenem.

Profesjonalne projektowanie i budowanie basenów

Przydomowe kąpielisko może wydawać się konstrukcją prostą do stworzenia. Jednak, aby zostało wykonane poprawnie, należy wziąć pod uwagę różne czynniki oraz wykonać dokładny projekt. Zamiast podejmować się samodzielnej pracy, warto skorzystać z usług firmy, której specjalnością jest budowanie basenów w różnych miejscach: w domach oraz w ziemi w ogrodzie.

Odpowiednie zaplanowanie inwestycji jest ważne jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Należy dobrać właściwy typ niecki, który zależy także od tego, w jakim rodzaju ziemi znajdować się będzie kąpielisko. Istotne jest ponadto prawidłowe rozplanowanie rozmiarów akwenu, co może być uwarunkowane lokalizacją domu oraz innych atrakcji w ogrodzie.

PFunkcjonalność i estetyka basenu w ogrodzie

Podczas planowania inwestycji warto pomyśleć o elementach dodatkowych takich jak np. oświetlenie. Współcześnie budowa kąpieliska to proces, który pozwala Klientowi na pełną personalizację swojego projektu. Dotyczy to także m.in. folii używanej do zabezpieczenia niecki. Chroni ona basen znajdujący się w ziemi w ogrodzie przed rozwojem bakterii i grzybów, ale jednocześnie dodaje wartości estetycznych. Jest dostępna w szerokim wachlarzu kolorystycznym.

Budowa basenu w ogrodzie powinna obejmować także odpowiednie zaplanowanie jego oświetlenia. Nowoczesne podwodne reflektory zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom. Sprawiają także, że po zmroku baseny w domach zyskują niepowtarzalny klimat. Podczas budowania warto wybrać model pozwalający na zmianę koloru oświetlenia.

Zaufaj firmie z doświadczeniem

Budowanie prywatnych akwenów to praca, którą zajmujemy się od wielu lat. Zdobywaliśmy doświadczenie podczas realizacji projektów w wielu domach i ogrodach. Pomagamy naszym Klientom w spełnieniu marzeń o prywatnym kąpielisku.

Dokładnie planujemy każdy projekt, nieważne czy to basen w ziemi, czy w domu. Każdy etap budowy dostosowany jest do potrzeb i wymagań Klienta. Może on wybrać wszystkie funkcjonalne dodatki oraz zadbać o wymarzoną estetykę.

W przypadku pytań dotyczących budowania i projektowania kąpielisk zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.