Budowa basenu krok po kroku

Któż z nas nie marzy o posiadaniu własnego, przydomowego kąpieliska, w którym będzie mógł odstresować się o po ciężkim dniu pracy i przy okazji zadbać o własną kondycję. Na szczęście budowa basenu, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, nie jest inwestycją, która wymaga poważnych nakładów finansowych. Nasza firma jest w stanie wykonać funkcjonalny i piękny zbiornik w bardzo atrakcyjniej cenie.

Decydując się na wykonanie akwenu przez naszą firmę, mogą Państwo wybrać jeden z dostępnych w naszej ofercie projektów, lub też zaproponować własne rozwiązanie.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, jednak bazujemy na własnej technologii wykonania, opracowanej na podstawie 32-letniego doświadczenia w branży.

 

Czas realizacji inwestycji, a także jej koszty są uzależnione od technicznych szczegółów projektu, dlatego też ustalamy te aspekty indywidualnie z każdym klientem.

Zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści dobiorą projekt, który będzie najbardziej odpowiadał Państwa indywidualnym preferencjom.

Jeśli chcemy zbudować basen o powierzchni powyżej 50 m2, musimy uzyskać pozwolenie na jego budowę. Do tego konieczny będzie projekt, stworzony przez osobę z uprawnieniami.

Etapy pracy:

1. Pierwszy etap budowy basenu to wykonanie wykopu.

2. W wykopie należy zrobić podsypkę żwirową oraz wykonać płytę fundamentową, w tym momencie osadza się spust denny oraz wprowadza zbrojenie na trzpienie.

3. Następnie można zacząć murować nieckę basenu z bloczków, pozostawiając wolne miejsca na słupy zbrojeniowe.

4. Po wymurowaniu niecki basenu należy ją otynkować w wewnątrz i osadzić niezbędne elementy (skimer, przejścia przez mur, reflektory, itp.) oraz wykonać instalacje basenu.

5. Nieckę basenu należy zaizolować od strony zewnętrznej, docieplić ściany i można zacząć obsypkę basenu. Nieckę w środku wykłada się najpierw wykładziną geodezyjną, następnie krawędzie niecki pokrywane są listwami, do których przez zgrzanie mocuje się folię.

6. Następnie można montować w niecce: reflektory, dysze, skimery itp.

7. W tym momencie można już stopniowo napełniać basen wodą.

8. Na końcu wykonuje się obejście basenu, w tym przypadku stanowi je drewno egzotyczne. Po uzdatnieniu i podgrzaniu wody można się kąpać i cieszyć własnym basenem.